sobota, 19 listopada 2011

Uwaga! Tu skrobią marchewki!

Ona obiecała Bratu na urodziny marchewkowe ciasto. Robiła je raz według chyba najprostszego przepisu. Starała się, jak mogła, ale wyszedł zakalec. Mimo to Brat ciasto zajadał ze smakiem i prosił o jeszcze.

Jak już przyszło co do czego i nadeszły jego 21. urodziny, przypomniał sobie właśnie o tym cieście. Ona więc zakupiła marchewki, wyszukała dużo fajniejszy przepis i.. On zepsuł machinerię, która zrobienie ciasta miała Jej umożliwić.


Więc wszyscy obeszli się smakiem.

Ale co ma się upiec, nie utonie, jak mawia staropolskie przysłowie i dlatego po szybkiej naprawie kuchennego robota, Ona wróciła do tematu ciacha, którego warzywnego fenomenu Ona nie rozumie.. Warzywa na słodko? Fiu fiu..

Składniki
2 jaja
20 dag cukru
20 dag marchwi
150 ml oleju rzepakowego
50 dag orzechów włoskich
30 dag wiórków kokosowych
20 dag mąki pszennej
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka cynamonu
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

polewa
10 dag cukru pudru
10 dag kremowego serka kanapkowego
5 dag masła


On trze drobno marchewkę, Ona sieka orzechy. Ona jaja ubija mikserem i stopniowo cukier dodaje.Do masy wlewa olej i dalej ubija. 
Do miski dorzuca kolejno marchew, orzechy i kokos i już łyżką delikatnie miesza.
On cierpliwie mąkę przesiewa, którą Ona z cynamonem, sodą, solą i proszkiem do pieczenia miesza i do masy dodaje.
Ona zdecydowanie nie radzi sobie z dokładnym wyłożeniem tortownicy folią aluminiową, więc On przychodzi Jej z pomocą. Ona ciasto wylewa do formy i do rozgrzanego piekarnika na ok. 1 godz. wstawia.Później się zagadują do nocy, więc dopiero następnego dnia Ona  polewę przygotowuje, masło z serkiem ucierając, a następnie w 2 turach cukier dodając. Gdy polewa w lodówce się chłodzi, On ostrym cięciem ciasto na 2 części przekrawa.Ona tylko obskubuje boczki - wyborne! Następnie część polewy wykłada na spód..


resztą zakrywa i górę pod białą pierzynką chowa.Za chwil parę Brat ciasto ujrzy. Ona ma nadzieję, że Mu zasmakuje:)

Przepis bierze udział w akcji:

Potrawy 
rozgrzewające