poniedziałek, 7 maja 2012

Babka? Czarno to widzę!


Szybka i niezawodna babka zwana czarną towarzyszyła Jej przez całe dzieciństwo. Ona uwielbiała, gdy Jej mama dorzucała do niej ziarna słonecznika, przepadała za wyjadaniem górnej warstwy i wydłubywaniem ziarenek. 

Ona sama próbowała jej na pierwszych urodzinach za morzem. Wyszła. Teraz Ona zaprosiła czarną babkę na Jego i Jej włości.


Składniki
2 szklanki mąki pszennej
1,5 szklanki cukru
3 łyżki kakao
3 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 kostki margaryny
1 szklanka mleka
3 jaja
4 łyżki pestek słonecznika

Ona do jednego naczynia wsypała mąkę, cukier, kakao i proszek do pieczenia. W rondlu roztopiła margarynę i dodała mleko. Gdy mleczna masa wystygła, dodała ją do suchych składników. Następnie wbiła 3 jaja i wymieszała. Na koniec dorzuciła słonecznik.
Piekła ok. 1 godziny w rozgrzanym do czerwoności piekarniku. Ona i On zabrali babkę na pierwszy majówkowy piknik. Znikała w oczach.

Przepis bierze udział w akcji:

2 komentarze:

 1. Hmm... zakładając, że upiecze się ja przed rozpoczęciem nauki i w jej trakcie będzie się skubać z niej ziarna ze słonecznika, to TEORETYCZNIE może być to jaką przekąska do akcji "sesja".

  Jednak na przyszłość prosiłabym o coś mniej czasochłonnego:)

  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przygotowanie trwa niecałe 10 minut-pieczenie nieco dłużej, akurat, by na chwilę dać się pochłonąć lekturze;) Potem tylko wyjadanie z foremki.

   Usuń

Ona i On dziękują za Twój apetyt na komentarz i życzą smacznego!