Najlepsza propozycja na wiosenne śniadanie to twarożek. Ma kremową konsystencję, a dodawać można do niego, co tylko dusza zapragnie. Świetnie smakuje z rzodkiewką, kolorową papryką, czasem wystarczy mu jedynie sól i pieprz. Ona pamięta pierwsze swoje kolonie, gdzie w ZSRR-wskim Grodnie zajadała się takim twarożkiem na słodko - to chyba jedyny, obok wyjadanych z pozłotka trójkątnych serków topionych i pysznych lodów w gałkach smak, który Ona pamięta z tej wyprawy..
Tym razem postawiła na wytrawny serek - ze szczypiorkiem. W Wielkopolsce zwany jest gzikiem i dodawany do ziemniaków w mundurkach. Dla Niego i dla Niej to smak nietypowy. Zdecydowanie chętniej sięgają po twarożek do kanapek.
Składniki
1 kostka półtłustego twarogu
2-3 łyżki jogurtu naturalnego
3 łyżeczki szczypiorku
sól
pieprz
Ona twaróg w miseczce rozdrobniła, dodała jogurt, sól oraz pieprz. Wymieszała, aż uzyskał kremową konsystencję. Na koniec dodała szczypiorek i znów zamieszała.
On zachwycił się prostotą, delikatnością i tym, jak Ona twaróg doprawiła. Poprosił o jeszcze.
Przepis bierze udział w akcji:
Takie proste i takie pyszne,twarożek Pilos półtłusty do tego idealnie się nada na pastę.
OdpowiedzUsuńZdaje się, że właśnie tego użyliśmy. Teraz chętniej będziemy sięgać po domowy - On panował przygotowanie domowego białego sera do perfekcji!:)
UsuńTwaróg wyżej opisany został zrobiony od początku domowymi metodami ze świeżego mleka:
UsuńLitr mleka świeżego zagrzać do 60 stopni, poczekać aż ostygnie do 40-45 stopni, dodać bakterie kefirowe (kefir, albo mleko acid). Odstawić do jogurtownicy na 6-8 godzin, potem na tydzień do lodówki. W kefirze powinny pokazać się grudki i rozwarstwiać serwatka. Teraz podgrzewamy do 60 stopni po czym wystudzony przekładamy na sitko z bawełnianą ścierką, kiedy serwatka spłynie twaróg będzie gotowy.